חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדוע כדאי לרכוש סופח לחות

 • סופח לחות הוא מכשיר חשמלי המפחית ושומר על רמת הלחות באוויר באופן מבוקר. סופח לחות נקרא במקרים רבים גם בשמות חלופיים כגון: מווסת לחות, יבשן לחות, מפחית לחות, קולט לחות, מסיר לחות, מוריד לחות, מייבש לחות ועוד. מטרתו העיקרית של הסופח היא להוריד את רמת הלחות שבאוויר בחללים סגורים שהאוורור בהם הוא נמוך – כגון משרד אן מרתף ללא אוורור הולם, או בחללים שעברו הצפה וכל האזור רווי במים.

 • למעשה לחות היא אדי מים שנמצאים באוויר, ותפקידו של סופח לחות הוא להפריד בין המים לאוויר באופן מבוקר, כלומר, לשאוב את האויר שבסביבת המכשיר לתוך המכשיר, לנקז את אדי המים ולשלוח את האוויר היבש בחזרה אל הסביבה. המים המנוקזים אינם מותאמים לשתייה ומוגדרים כמים אפורים ולכן יש להשליך אותם, או לחלופין להשתמש להשקיה.

לחות גבוהה היא מפגע תברואתי

 • לחות גבוהה באוויר עלולה להיות מפגע קשה מכוון שלחות מובילה במירב המקרים לעובש וטחב. לכן חשוב להבין כי הנזקים הנגרמים מלחות גבוהה בחללי מגורים ועבודה הינם בעלי השלכות בריאותיות וכלכליות גם יחד.
 • העובש הוא אורגניזם שנפוץ בטבע באופן שלא מפריע לבני האדם, אולם עובש שמתפתח בתוך הבית עקב לחות גבוהה עלול להיות מסוכן ביותר, מכוון שלעובש יש נטייה להתפשט במהירות ולייצר רעלנים אשר עלולים לסכן תינוקות, אנשים מבוגרים ובני אדם עם מערכת חיסון מוחלשת.
 • מלבד הסכנה הבריאותית הברורה, עובש הנגרם מלחות גבוהה מזיק לקירות, בגדים, רהיטים ועוד, מכאן החשיבות הרבה של הורדת הלחות לפני שעובש או טחב מתפתחים.
 • חשוב להדגיש כי התקנה של סופח לחות מונעת באופן מוחלט התפתחות של עובש וצמיחת טחב בשל מיצוי כל אדי המים שבאוויר, ועל ידי כך סופח הלחות מונע באופן מוחלט ריחות מעופשים והתפתחות של מזיקים לבני אדם ולצמחים.

נבגי עובש קיימים כמעט בכל מקום, אולם הנבגים לא יתפתחו אם אין לחות על המשטח עליו הם נחתו. חשוב להבין כי לא ניתן לנקות או להשמיד את נבגי העובש בתוך הבית, מכוון שנבגי עובש קיימים באוויר ובאבק שחודר לבית, אבל ניתן להוריד את הלחות עם סופח לחות, ובכך למנוע לחלוטין את מצעי הגידול עליהם מתפתחים הנבגים (משטחים לחים).

משטחים לחים נפוצים המשמשים כמצע גידול לנבגים (עובש) בתוך הבית:

1. קירות לחים או רטובים עקב דליפת מים מצנרת שהתפוצצה או נשארה פתוחה.
2. קירות לחים או רטובים עקב חדירת מים למבנה.
3. מרתפים וחדרים תת קרקעיים שאינם מאווררים כראוי.
4. משקופים, חלונות וקירות דקים הסובלים מעיבוי ולחות עקב הפרשי טמפרטורה.

כיצד ניתן לדעת שסופח הלחות מוריד את הלחות בחלל ?

הדרך הנכונה ביותר למדוד את הלחות בחלל היא על ידי מד לחות מתאים, כך ניתן לראות בקריאת מד הלחות את אחוזי הלחות שהשתנו עקב הפעלת הקולט. בנוסף, במידה ונאגרים מים בתוך המיכל, המשמעות היא שהסופח מצליח למצות את אדי המים שבאוויר ולהפוך אותם לנוזל.

היתרונות של הצבת סופח לחות בבית:

 • סופח לחות יכול להוות פתרון מושלם במניעה או הפחתה של תופעות אלרגיות כגון עיניים דומעות, גודש באף, התעטשות ללא חום, חרחורי נשימה, פריחה וגירויי עור, הנגרמות עקב התבססותם של גורמים מזיקים כגון קרדית האבק, עובש וטחב בתוך הבית.

 • ישנם מצבים בהם תחושת החום בבית אינה נובעת בהכרח מטמפרטורה גבוהה, אלא דווקא מלחות גבוהה. במצבים שכאלה סופח הלחות נועד לתת מענה מיטבי, יעיל וחסכוני בחשמל, מכוון שסופח לחות יבצע את העבודה בפחות ממחצית צריכת החשמל, וביעילות גבוהה הרבה יותר.
 • סופח לחות מסייע בסילוק ריחות לא נעימים המתלווים לעובש וטחב בבגדים, נעליים, מצעים, וילונות ורהיטים, ולכן מפחית ריחות מעופשים בבית והופך את השהות בו לנעימה יותר.
 • סביבה בעלת לחות נמוכה, תסייע בהפחתת סימני בלאי בבית עקב חלודה, וכן תאפשר הפחתת תהליך הקורוזיה הגורר עימו שחיקה וקיצור אורך החיים של ציוד אלקטרוני כגון מחשבים, מסכי טלוויזיה, מערכות אודיו וכיו"ב.

 • סופח לחות המוצב בבית, מאריך את משך הטריות של מזון הנשמר מחוץ למקרר. מזונות כגון: לחמים, דגנים וירקות, יישארו טריים לתקופה ארוכה יותר מבלי לפתח סימני עובש.

 • סופח לחות מפחית את צריכת החשמל של המזגן משום שהוא מאפשר למזגן לפעול ביעילות גבוהה יותר. כאשר האוויר בבית לח, המזגן מבצע את הפעולה של הסרת הלחות מהאוויר על מנת לקרר, וכך מירב האנרגיה של המזגן מנותבת להפגת לחות.

אם בדרך כלל אתם סובלים מאלרגיות, אתם ככל הנראה מבינים עד כמה הן עלולות לפגוע באיכות החיים. באקלים הלח שבישראל, קיימים מספר גורמים המזרזים התפרצויות אלרגניות כגון קרדית האבק, עובש או טחב, בעוד שסופח לחות מרסן את התבססותם של הזרזים האלרגנים ומקל על השהות בתוך הבית.

אם נותרתם עם שאלות בנושא – צרו קשר ונשמח לעזור.

טלגרם
וואטסאפ
 • משלוח חינם מוגבל במשקל החבילה: משקל מקסימלי 20 ק"ג.
 • משלוח חינם מוגבל בגודל החבילה: מידה מקסימלית 65*40*40 ס"מ.
 • במידה ורכשת מוצר עם מידות או משקל גבוהים מהמקסימום: נציג מטעם החברה יפנה אליך להסדר תשלום בגין ההובלה
דילוג לתוכן